8 Aralık 2019 Blog 0 comment

25 Soruluk Optik

Optik form, günümüzde eğitim kurumları ya da devlet kurumları tarafından düzenlenen pek çok sınav için gerekli olan materyallerden biridir. Bir çeşit cevap kağıdı olarak da ifade edilebilen optik form, sınav verilerinin optik okuyucu aracılığı ile bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayabilmektedir. Bu alanda kolaylık sağlaması amacıyla geliştirilmiş olan bu form, özellikle de sınavların hızlı okunması konusunda oldukça fayda sağlamaktadır.

Çözüm Optik Okuyucu firmamızın sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerden biri olarak ifade edilebilen optik form, pek çok farklı şekilde tasarlanarak üretilebilmektedir. Genellikle uygulanacak sınavlara, derslere ve sınav sorunlarının adedine göre hazırlanabilen bu cevap kağıtları, 30, 20 ya da 25 soruluk optik olarak da alıcılarına sunulabilmektedir. Üstelik eğitim kurumunun tercihine göre firmamız tarafından özel olarak tasarlanabilmekte ya da logolu bir şekilde basılabilmektedir.

Optik Form Nedir?

Optik okuma teknolojisinin bir parçası olan optik form, okul, üniversite, dershane, etüt merkezi, merkezi sınav sistemi yapan kurumlar ve bu gibi yerlerde gerçekleştirilen sınavlar için geliştirilmiş olan bir cevap kağıdıdır. Özel olarak tasarlanan tarayıcısı sayesinde öğrencilerin bilgilerini ve sorulara vermiş olduğu cevapları hilesiz, kopyasız ve problemsiz bir şekilde elektronik ortama aktarılmasını sağlamaktadır.

Çözüm Optik Okuyucu Sistemleri tarafından da tasarlanan ve kurumlara sunulan bu optik form, pek çok farklı çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır. Firmamız bünyesinde üretilen optik okuyucuların ağırlıkları genellikle 90 gram civarında olurken, isteğe göre farklı gramajlarda ve özelliklerde de üretilebilmektedir.

Öte yandan firmamız bünyesindeki optik form çeşitleri hakkında da bilgi vermek gerekirse; ilkokul, ortaokul, YKS, LGS, KPSS, TYT, AYT gibi sınavlar için tasarlanan optik formları Çözüm Optik Okuyucu Sistemlerinde bulabilmek mümkündür. Bunun dışında 30, 20, 25 soruluk optik form, çeşitli envanter, ölçek ve anket için düzenlenen optik formlar da yine firmamız tarafından üretilen optik çeşitleri arasında yer almaktadır.

25 Soruluk Optik Form Nedir?

25 soruluk optik form, adından da anlaşıldığı üzere üzerinde her dersten 25 sorunun kodlamasının yapılabildiği bir optik form türüdür. Genellikle ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrenciler için gerçekleştirilen sınavlarda gerekli olan bu optik türü, firmamız tarafından da üretilebilmekte ve satışa sunulabilmektedir.

25 soruluk optik form üzerinde yalnızca soruların kodlanacağı alan değil, bununla beraber öğrencinin isim, soy isim, öğrenci numarası ya da vatandaşlık numarası gibi kişisel bilgilerini ve sınav kitapçığı bilgilerini kodlayacağı alanlar da bulunmaktadır. Firmamız tarafından hazır olarak satışa sunulan bu formlarda herhangi bir kurum ibaresi bulunmazken, isteğe göre kurumların logoları da bu formlar üzerinde yer alabilmektedir. Üstelik tüm bu optik formlar her türlü optik okuyucuya uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanırken, birinci sınıf ithal hamur ile basılmakta ve kullanıma sunulmaktadır.

25 Soruluk Optik Form Nerelerde Kullanılır?

25 soruluk optik form, günümüzde düzenlenen birçok sınavda sıklıkla kullanılan optik form türlerindendir. Çoğu zaman 1, 2 ve 3. Sınıfların genel sınavlarında ya da ortaokul öğrencilerinin genel sınavlarında kullanılmakta olan bu optik formlar, kimi zaman etüt merkezleri ve dershanelerde de bu seviyedeki öğrenciler için kullanılabilmektedir. Öte yandan yine bazı eğitim kurumlarında ihtiyaca göre de 25 soruluk optik form baskısı yapılabilmektedir.

Sektörde uzun zamandır hizmet vermekte olan Çözüm Optik Okuyucu Sistemleri firmamız, İlköğretim Cevap Kağıdı olarak sunmuş olduğu bu 25 soruluk optik formlarda birinci sınıf kalite ile ön plana çıkmaktadır. Hizmet vermeye başladığı 2004 yılından bu yana binlerce kurum için hazırlamış olduğu optik formlar ile dikkat çeken firmamız, sektördeki önemli isimlerden biri olarak değerlendirilmektedir. Sizlerde ihtiyacınız olan her türlü optik form için Çözüm Optik Okuyucu Sistemleri ile iletişime geçebilir ve en uygun fiyat tekliflerini değerlendirebilirsiniz.