OPTİK OKUYUCU

Tüm sınav değerlendirme programlarına %100 uyumludur. Standartlara uygun her türlü optik formu okuyabilir. Optik okuyucularımız 2 yıl garantilidir.

10 yıl parça bulundurma garantilidir. Sekonic optik okuyucular giriş tepsisi kapasitesi ve okuma hızlarıyla değişkenlik gösterir.

Optik Okuyucu Nedir?

Optik okuyucular sınav süreçlerini kolaylaştırmaya olanak sağlayan cihazlardır. Optik formlar aracılığı ile kullanılan tarayıcılardır. Optik formların üzerinde işaretlenmiş olan kutucuklar optik okuyucu ile taranması ile elde edilen sonuçlardır. Optik okuyucular sınav sonuçlarının okunması için sıklıkla kullanılmaktadır. Zamandan tasarruf etmesi ve kullanımının kolay olması sebebiyle sıklıkla kullanılmaktadır. Okullarda, dershanelerde ve kurslarda sınav sonuçlarının okutulması için tercih edilmektedir. Optik okuyucular yardımı ile taranan kâğıtların bilgisi bilgisayara aktarılmaktadır. Optik okuyucular sayesinde okunması çok uzun zaman alacak sınav sonuçları bile dakikalar içerisinde okunabilmektedir. Okuma işlemlerini dakikalar içerisinde tamamlaya yarayan optik okuyucuların hata oranları oldukça düşüktür. Okunan veriler bilgisayara özel bir program ile aktarılmaktadır. Optik formun yanlış kullanılmasından, kutucukların tam boyanmamasından kaynaklı problemler oluşabilir. Bu durum optik okuyucunun performansını etkileyebilmektedir. Hata oranı oldukça düşük olan bu sistem sınav sonuçları konusunda en doğru bilgileri kısa sürede vermektedir.

Optik Okuyucu Nerde ve Ne İçin Kullanılır?

Yayın evlerinde, okullarda ve dershanelerde kullanılan cihazlardır. Okunan bilginin bilgisayara aktarılması için bir aracıdır. Optik okuyucu ve optik formlar aslında bir bütündür. Her iki ürününde kaliteli olması okuma işleminin sorunsuz ve en doğru şekilde yapılmasına yardımcı olur. Bu sebeple seçilen ürünlerin birbiri ile uyum halinde olması oldukça önemlidir. Okuma işlemi yapılırken cihazın bir hata vermemesi, doğru sonuçları iletmesi ve kâğıdın okuyucu içerisinde sıkışmaması tamamen cihaz ile ilgilidir. Bu sebeple seçilen cihaz ve formların kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Optik okuyucuların hızları yine kalitelerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Giriş tepsisi adı verilen bölüm formların konulduğu bölümdür. Bu bölümün alacağı optik form kapasitesi de cihaza göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebeple seçilen optik form okuyucunun kapasitesi ve okuma hızının önemi büyüktür. Bu seçimleri yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İşaretleme seçenekleri de farklılık gösterebilmektedir. Kuşun kalem veya tükenmez kalem optik okuyucular tarafından okunabilmektedir. Kullanacağınız optik form âdetine uygun olarak optik form okuyucusunun tepki kapasitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Belirli optik okuyucuların tepsi kapasitesi oldukça azdır. Eğer büyük bir okul veya genel bir sınav yapıyorsanız optik okuyucunun formları okuması zaman alacaktır. Kimi okuyucu tepsilerin kapasitesi 30 iken kimilerinin ki 500’dür. Bu sebeple amaçlar ve kullanım şekilleri önemlidir. Zamandan tasarruf etmek ve kısa sürede işlemin tamamlanmasını isteyenler için büyük kapasiteye sahip tepsili okuyucular tercih edilmelidir. Kaliteli optik form ile okuma işlemi kısa sürede tamamlanmaktadır. TYT, AYT gibi bir çok sınavın sonucu optik okuyucular tarafından okunmaktadır.

Optik Okuyucu Ve optik Form Uyumu

İşaretlenmiş kutucukların optik form ile okutulması ve verilerin bilgisayara aktarım süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süreçte optik formların doğru işaretlenme tekniği ile işaretlenmesi süreci hızlandırmaktadır. Tam boyanmamış veya aynı sırada birkaç kutucuğun boyanmış olması okuma sürecini olumsuz etkileyebilmektedir. Bu sürecin sorunsuz geçmesi için her okuyucuya uyumlu optik formların tercih edilmesi gerekmektedir. Farklı adetlerde satılan optik formların okuyucu ile uyumu tarama işleminin sürecini kısaltmaktadır. Okuma programı yardımı ile bilgiler bilgisayara kısa sürede aktarılmaktadır. Zahmetsiz ve kısa süreli bu uygulama ile zaman kaybetmeden hata oranı oldukça düşük sonuçlar elde edilebilmektedir. Optik okuyucular garantili ürünlerdir. Herhangi bir sorun ve arıza vermesi durumunda sebebe bağlı olarak değişim yapılabilmektedir. 2 yıllık garanti süresi kapsamında sistem arızaları da garanti tarafından onarılmaktadır. Ağırlık ve uzunlukları birbirinden farklı olarak tasarlanan modeller arasında ihtiyaçlarınıza en uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Küçükten büyüğe kadar her türlü optik okuyucuyu değerlendirebilirsiniz.

Optik Okuyucu Fiyatları Nedir?

Optik okuyucu olarak Sekonic marka cihazlar satmaktayız. Her bir cihazın okuma hızları farklı olup özelliklerine göre fiyatları değişmektedir. Optik okuyucu fiyatları hakkında bilgi almak için iletişin numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

En İyi Optik Okuyucu Markası Nedir?

En iyi optik okuyucu markası satışını yaptığımız 2 yıl garantisi olan ve 10 yıl parça bulundurma garantisi verdiğimiz Sekonic optik okuyuculardır.

Optik Okuyucu Teknik Servis Hizmeti Veriyor muyuz?

Satışını yaptığımız Sekonic optik okuyucularına teknik servis hizmeti veriyoruz. Satışını yaptığımız her ürünümüze 2 yıl garanti veriyoruz.

Sekonic Optik Okuyucunun Hangi Modellerini Satıyoruz?

Sekonic optik okuyucularımızın yukarıdaki tüm modellerini satıyoruz.

Türkiye Hizmet Bölgelerimiz Neresidir?

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce

illerine ürünlerimizin satışını yapmaktayız.