8 Aralık 2019 Blog 0 comment

Sınav Optik Okuyucu

Sınav optik okuyucu, profesyonel olarak gerçekleştirilen tüm sınavların cevap kağıdını okumaya yardımcı olan bir cihaz olarak bilinmektedir. Çözüm Optik Okuyucu firmamız tarafından geliştirilen ve eğitim kurumlarının hizmetine sunulan sınav optik okuyucu, sınavların daha kısa süre içerisinde okunmasını ve sonuçlanmasını sağlayabilmektedir.

Sınav Optik Okuyucu Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde bu alanda kullanılmakta olan sınav optik okuyucu makineleri çeşitli modellere sahip olabilmektedir. Her bir makinenin farklı özelliği bulunurken, Çözüm Optik Okuyucu firmamız tarafından alıcılarına sunulan sınav optik okuyucu çeşitleri de Sekonic marka olmakla beraber modelleri değişebilmektedir. Firmamız bünyesindeki optik okuyucu modelleri ise şu şekildedir:

Sekonic SR – 55D Optik Okuyucu

Çözüm Optik Okuyucu firmamız tarafından alıcılarına sunulan optik okuyucu çeşitlerinden biri Sekonic SR – 55D Optik Okuyucu’dur. Geniş tepsisi sayesinde tek seferde 39 sınav optik formunu alan bu model, bir saat içerisinde bin adet optik formu rahatlıkla okuyabilmektedir. Üstelik cihazla beraber optik form okuma programı da ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Sekonic SR – 1800 EX Optik Okuyucu

Geniş bir tepsiye sahip olan Sekonic SR – 1800 EX Optik Okuyucu, tek seferde 100 adet optik formu alabilmektedir. Üstelik bir saat içerisinde bin 800’e kadar optik formu okuyabilen bu cihaz, yansımalı okuma kafası ile kullanılmaktadır. Ayrıca yanında optik okuma programı da hediye olarak verilmektedir.

Sekonic SR – 3500 Optik Okuyucu

Çözüm Optik Okuyucu firmamızın üretmiş olduğu okuyuculardan bir diğeri ise Sekonic SR – 3500 Optik Okuyucu’dur. Giriş tepsisinin geniş olması sayesinde tek seferde 500 adet optik formu alabilen bu cihaz, bir saat içerisinde 3 bin 500 adet sınav formunu da rahatlıkla okuyabilmektedir. Bu cihazın yanında da optik form okuma programı ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Sekonic SR – 6000 Optik Okuyucu

Yansımalı okuma kafası ile kullanılan modellerden bir diğeri de Sekonic SR – 6000 olarak bilinmektedir. Tek seferde 500 adet optik sınav kağıdı alan bu cihaz, bir saat içerisinde 6000 adet sınav optik formunu okuyabilmektedir. Üstelik referans kağıdı ile otomatik hassasiyet ayarı gibi özelliklere de sahip olan bu model, yaklaşık 20 kg ağırlığa sahiptir. Yanında optik okuma programı ücretsiz olarak gönderilmektedir.

Sekonic SR – 6500 Optik Okuyucu

Sahip olduğu üstün özellikleriyle dikkat çeken modellerde SR – 6500 Optik Okuyucu, yine Çözüm Optik Okuyucu firmamızın alıcılarına sunmuş olduğu modellerden bir diğeridir. Kağıt tanıma sensörleri ve sistem veri hafızası gibi özellikleri bulunan bu optik okuyucu, saatte 6 bin adet sınav cevap optik kağıdı okuyabilmektedir. Ayrıca tek seferde tepsisinde 500 adet form taşıyabilmekte, optik okuma programı ile beraber gönderilmektedir.

Sekonic SR – 3500 Hybrid Optik Okuyucu

Çözüm Optik Okuyucu firmamız bünyesindeki en dikkat çeken modellerden biri de SR – 3500 Hybrid Optik Okuyucudur. Giriş ve çıkış tepsi kapasitesi 500 kağıt olan bu cihaz, bir saatte 5 bin 100 sınav cevap optik kağıdı okuyabilmektedir. Üstelik yaklaşık olarak 18 kg ağırlığa sahip olan bu modelde, kağıt tanıma sensörleri ve okuma test sitemleri de dahil olmak üzere sistem veri hafızası gibi özellikler de bulabilmek mümkündür.

Sekonic SR – 11000 Optik Okuyucu

Firmamızın en üst segment olarak eğitim kurumlarına sunmuş olduğu SR – 11000 Optik Okuyucu modeli ise, piyasadaki en iyi ve en profesyonel cihazlardan biri olarak dikkat çekmektedir. Giriş ve çıkış tepsisinde 500 kağıt kapasitesi bulunan bu cihaz, bir saat içerisinde 11 bin sınav cevap optik formunu okuyabilmektedir. Hemen hemen her eğitim kurumunun ihtiyacını karşılayabilecek olan bu model, tıpkı diğerleri gibi 2 yıl garantili olarak sunulmaktadır.