8 Aralık 2019 Blog 0 comment

Sınav Optik

Sınav optik formları, adından da anlaşılacağı üzere öğrencilerin girmiş oldukları sınavlar sonuçların kolaylıkla okunabilmesini sağlamak üzere geliştirilmiş olan bir tür cevap kağıdıdır. Günümüzde çeşitli önemli sınavlarda kullanılmakta olan sınav optik kağıdı, özellikle de ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS, YDS, LGS, TYT, LYS ve bu gibi sınavlarda karşımıza çıkmaktadır.

Son yıllarda eğitim sisteminde yaşanan değişimler ve sınavların hayati bir önem taşımasıyla beraber önemli bir ihtiyaç haline gelen sınav optik kağıtları, hemen hemen her eğitim kurumu ve sınav kurumu için olmazsa olmazlardan biridir. Her sınav için farklı özelliklerle tasarlanan bu kağıtlar, oldukça hızlı ve güvenli bir kullanım imkanı sunmaktadır.

Sınav Optik Nedir?

Sınav optik; günümüzde birçok eğitim kurumu tarafından kullanılmakta olan bir tür sınav cevap kağıdı olarak ifade edilmektedir. Üzerinde öğrencinin isim, soyisim, T. C. Kimlik numarası, sınav bilgileri, tercih edilen şıkların işaretleneceği alanların yer aldığı bu formlar, gerçekleştirilen sınavların cevaplarının özel optik okuyucular sayesinde kısa sürede okunmasını ve açıklanmasını sağlayabilmektedir.

Eğitim sektöründe uzun zamandır kullanılmakta olan sınav optik formu, Çözüm Optik Okuyucu olarak firmamız tarafından da tasarlanarak kurumlara sunulmaktadır. Üstelik firmamız bünyesinde tercihe göre kurumun özel logosu ile basılabilen bu optik formlar, piyasadaki en uygun fiyatlarla toplu olarak alıcılarına sunulmaktadır.

Sınav Optik Özellikleri Nelerdir?

Sınav optik formlar genellikle birçok çeşidi ile üretilirken, özellikleri de çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Çözüm Optik Okuyucu firmamız tarafından tasarlanan tüm optik formlar hemen hemen her türlü optik okuyucuya uyumlu olurken, bu sayede problem yaşanmadan kolaylıkla sınavların okunması ve sonuçların kısa sürede açıklanması sağlanabilmektedir.

Genellikle 90 gram ağırlığında olan bu optik formlar, eğitim kurumlarının tercihine ve ihtiyacına göre farklı gramajlarla da üretilebilmektedir. Öte yandan birinci sınıf hamur baskı olması ile de dikkat çeken Çözüm Optik Okuyucu Optik Formları, özel logolu tasarımlarla da alıcılarına sunulabilmektedir.

Sınav Optik Form Çeşitleri Nelerdir?

Çözüm Optik Okuyucu firmamız tarafından üretilen sınav optik formları çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu formlara birkaç örnek göstermek gerekirse; liseye geçiş optik form sınav cevap kağıdı, TYT yani Temel Yeterlilik Testi optik form sınav cevap kağıdı, AYT yani Alan Yeterlilik Testi optik sınav cevap kağıdı, konu tarama testi optik formu, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) optik formu, Çözüm Optik Okuyucu olarak firmamızın tasarlamış ve üretmiş olduğu sınav optik çeşitleri olarak gösterilebilmektedir.

 Çözüm Optik Okuyucu bünyesindeki optik formlar bu kadarla sınırlı kalmazken, ortaokul genel form, ortaokul LGS, YKS 1. Oturum, YKS 2. Oturum, 1, 2 ve 3. Sınıflar optik form, çeşitli KTT formları yine bu optik çeşitleri arasında yer almaktadır. Ayrıca bunların dışında çoklu zeka envanteri, akademik benlik kavram ölçeği, SRC optik formu, problem tarama optik formları, öğrenme stilleri envanteri, Holland mesleki tercih envanteri, yaşam pencerem anketi, sınav kaygısı ölçeği, kendini değerlendirme envanteri ve mesleki olgunluk ölçeği de yine Çözüm Optik Okuyucu firmamız tarafından alıcılarına sunulan optik formlar arasında yer almaktadır.

Optik okuyucu, form ve tür teknolojiler konusunda 2004 yılından bu yana hizmet vermekte olan Çözüm Optik Okuyucu, 15 yılı aşkın süredir oldukça kaliteli ve başarılı bir hizmet sunmaktadır. sektördeki en uygun koşullarda uzun vadeli bir fayda sağlayan Çözüm Optik Okuyucu şirketi, binlerce referansı ile başarılarını ortaya koymaktadır. Bu doğrultuda ister optik okuyucu olsun ister optik formları, hemen hemen her konudaki ihtiyacınızı profesyonel bir hizmet ile Çözüm Optik Okuyucu firmamızdan temin edebilirsiniz.