8 Aralık 2019 Blog 0 comment

20 Soruluk Optik Form

Optik form, genellikle çeşitli eğitim kurumlarında düzenlenen sınavlarda, öğrencilerin soru cevaplarını ve kişisel bilgilerini kodladıkları bir kağıt ya da form olarak bilinmektedir. Günümüz teknolojisinde, gerçekleştirilen bu büyük çaplı sınavların sonuçlarına kısa sürede ulaşabilmeye yardımcı olan optik, aynı zamanda sınav verilerin bilgisayar ortamına aktarılması konusunda da önemli bir etkendir.

Çözüm Optik Okuyucu firmamız, bu alanda hizmet vermekte olan firmalardan biridir. Kurulduğu günden bu yana 15 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firmamız, birbirinden kaliteli ve kullanışlı optik formları alıcılarına sunmaktadır. Üstelik müşterinin talebine ya da ihtiyacına göre özel logo tasarımı ile basım yapabilen Çözüm Optik Okuyucu, bunun için ekstra bir ücret de talep etmemektedir.

Optik Nedir?

Optik pek çok farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Bu anlamlardan biri de sınavlarda kullanılmakta olan optik formdur. Optik form, üniversitelerden okullara, dershanelerden çeşitli kamu kurumlarına ve merkezi sınav yapan kurumlara varana kadar pek çok alanda kullanılmakta olan bir tür cevap kağıdıdır. Çeşitli özelliklere sahip olan optik form, kendine has tarayıcısı ile okunmakta ve bu şekilde sınav verileri elektronik ortama aktarılmaktadır. Oldukça uzun yıllardır eğitim sektöründe kullanılmakta olan optik form, bu alanda hem eğitimcilere, hem de öğrencileri önemli bir kolaylık sağlayabilmektedir.

Optik okuyucu ad verilen tarayıcılar aracılığı ile özellikle de zaman konusunda tasarruf sağlayan optik formlar, büyük çaplı olarak gerçekleştirilen sınavlarda, sınav sonuçlarına kısa sürede ulaşılabilmesini sağlamaktadır. Firmamız tarafından uygulanan her sınav için farklı içerik ve tasarımlarda da üretilebilen bu cevap kağıdı, hemen hemen her optik okuyucuya uyum sağlayabilmektedir.

Optik Form Çeşitleri Nelerdir?

Optik form çeşitleri genellikle kullanılacağı alana göre değişiklik gösterebilmektedir. Çözüm Optik Okuyucu olarak firmamız tarafından alıcılarına sunulan optik form çeşitleri geniş bir ürün yelpazesine sahip olurken, TYT, AYT, YKS, LGS, KPSS optik formlarının yanı sıra ortaokul genel formu, KTT – 150, KTT – 60, 1, 2 ve 3. Sınıflar optik formu gibi çeşitlerini de satışa sunmaktadır.

Çözüm Optik Okuyucu firmamızın bünyesinde yer alan optik form çeşitleri bu kadarla sınırlı kalmazken, SRC optik form, akademik benlik kavramı ölçeği, çoklu zeka envanteri, öğrenme stilleri envanteri, problem tarama ilköğretim ve lise, Holland mesleki tercih envanteri, kendini değerlendirme envanteri, mesleki olgunluk ölçeği, yaşam pencerem anketi ve sınav kaygısı ölçeği gibi çeşitli optik formları da bünyesinde bulundurmaktadır. Dolayısıyla hemen hemen her alanda kullanılabilecek ve ihtiyaçları karşılayabilecek bir optik form türünü Çözüm Optik Okuyucu firmamızda bulabilmek mümkündür.

20 Soruluk Optik Form

20 soruluk optik form da yine firmamız bünyesinde yer alan optik form çeşitlerinden biridir. Adından da anlaşılacağı üzere 20 farklı sorunun cevaplarının kodlanabileceği şekilde tasarlanan bu optik form, daha çok ilköğretim seviyesindeki öğrenciler için düzenlenen sınavlarda tercih edilmektedir.

20 soruluk optik form cevap kağıdında, soru cevaplarının yanı sıra öğrencinin sınav kağıdı ve isim, soy isim gibi kişisel bilgilerini kodlayacağı alanlar da bulunmaktadır. Her dersten 20 adet soru için yer ayrılan bu optik formda ayrıca birden fazla dersi bulabilmek de mümkündür.

Öte yandan Çözüm Optik okuyucu firmamız, müşterisinin talebine göre özel optik form tasarımları da gerçekleştirebilmektedir. Öğrenciler hangi derslerden sınav olacaklarsa o derslerin sınavı için bir cevap kağıdı tasarlayan firmamız, bu kağıtları her optik okuyucuda okunabilecek şekilde hazırlayabilmektedir. Üstelik yine ihtiyaç doğrultusunda talep edildiği üzere 20 soruluk değil, 25 ya da 30 soruluk optik form olarak da üretebilmesi mümkündür. Bu gibi durumlarda yalnızca firmamız ile iletişime geçmeniz ve ihtiyacınıza göre optik form talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.